K tomu ale svobodný bezdětný Sudeikis samozřejmě potřebuje zbylé členy oné rodiny. Takže sežene zchudlou erotickou tanečnici (Jennifer Anistonová), homeless emo děvče a dementního chlapce z jejich baráku. Slíbí jim prachy za to, že budou hrát rodinu, a rodina Millerových je na světě!
Stává se zřídkakdy, abych se v kině na komedii soustavně bavil (zamýšleným způsobem, nikoliv navzdory tvůrcům). Komedie Millerovi na tripu je jedna z těch výjimek a s potěšením musím konstatovat, že jsem se u ní minimálně jednou za pět minut nahlas zasmál!
Námět je slušně vymyšlen, neboť kromě očekávaných problémů s celníky, konkurenčními dealery a jedovatými mexickými pavouky nabízí i mnoho možností konfliktu uvnitř ústřední čtveřice (s výjimkou toho chlapce, který je na konflikty příliš dementní).
Téměř všichni, kdo se ve filmu objeví, jsou velmi schopní komici, ale to samo o sobě nestačí. Vzpomněl bych si na nejeden bolestně nevtipný film se Sudeikisem nebo Anistonovou.
Film režíroval jistý Rawson Marshall Thurber, z jehož předchozích filmů jsem viděl pouze Vybíjenou a ta stála za to (i když kinoverze bohužel neobsahovala původně natočený úžasný konec).
Jeho Millerovi jsou přinejmenším stejně dobří v tom, jak dokáží většinu scén nejen patřičně "prodat", ale v nejednom případě i vylepšit oproti očekávané pointě. Takže například dojde k tomu, že se hoch na výletě zamiluje, ale je nezkušený, takže ho "sestra" i "máma" začnou učit, jak se správně dávají francouzáky. Samozřejmě očekáváme, že když budou v nejlepším, nečekaně vejde dovnitř objekt hochovy panenské lásky. Ale i když se to stane podle očekávání, má to správný švih a nečekaný bonus v tom, že Sudeikis si celý akt s dětskou radostí natáčí na svůj iPhone a chroupe přitom čipsy.
Je jen trochu škoda, že film se místy blíží k velmi anarchistickým scénám, které negují tradiční "bezpečné rodinné hodnoty" dnešních komedií (i těch sprostých), ale vždy od nich na poslední chvíli ucukne, aby se vrátil do mainstreamu a aby nakonec všechno skončilo přesně podle klišoidního očekávání, tzn. "rodinným" happyendem. Skoro to vypadá, že velké připosrané studio tvůrcům nedovolilo dostatečně se urvat z otěží.
A samozřejmě, spousta humoru je nejen v tom, co se říká, ale také v tom, JAK se to říká. České titulky nejsou špatné a dobře se vypořádaly s některými příliš lokálními humory, ale samozřejmě nedokázaly obsáhnout všechny nuance kulometných dialogů, které znějí jako improvizované (v tom dobrém slova smyslu).
Millerovi na tripu nejsou nic světoborného ani převratného, ale v té záplavě trapných sraček je to osvěžující záležitost, u které jsem se po dlouhé době příjemně odreagoval.
P.S: Při závěrečných titulcích jsou "zkažené záběry", které končí opravdu roztomile.
Tento komentář byl odstraněn autorem.
OdpovědětVymazatTen alternativní ending Vybíjené mi zas tak kulervoucí nepřišel. Jasně, že je vtipné a stylové utnout to nekompromisně a nebabrat se pracně s happyendem, ale třeba v okamžiku, kdy rozhodčí zahlásí Stillerovi "nečekaný" přešlap (a následují zpomalené vracečky tohoto "klíčového momentu utkání") jsem se opravdu od plic smál, navíc pár dalších slušných gagů následuje a i ten happyend sebeironicky pomrkává - já bych teda neměnil...
OdpovědětVymazatTen koniec je samozrejme iba vtip a nikdy nemal byť naozaj použitý.
VymazatA tak, takže to jako měl být jen Františkův do recenze umně umístěný žertík :) V tom případě jsem se chytil...
OdpovědětVymazatPařenica, chyť se za gule a vyfič. Žádného druhého Chlebce tu nechceme. Chytrej jak rádio a navíc diskutuje o recenzi, hovnař, to by tak chybělo!
Vymazat:)))
VymazatTomu se říká přistřihnout někomu křídla kurva!
Vymazat