13.11.24

Audio recenze: Gladiátor 2 [Gladiator 2] - 60 %

Ve všech ohledech o trochu slabší než původní Gladiátor. Což znamená, že je to vlastně pořád dost kvalitní podívaná. Jestli jste z prvního filmu byli totálně nadšeni a chcete dalších 150 minut téhož, budete naprosto spokojeni. Já z něj totálně nadšený nebyl. (Ilča 50 %)


6 komentářů:

  1. Nejvtipnější je, že kdyby vzali jakoukoliv hru od Shakespeara, tematicky zasazenou do Antického Říma (tuším, že jsou minimálně 2), nebo zfilmovali příběhově ucelený úsek z vynikajícího románu Já Claudius (viz povedený Britský seriál), v epickém měřítku možností současné kinematografie, respektujíc vojenské umění Legií (dosud jsem neviděl film který by zobrazil vynikající systém boje římských legií, snad částečně ve strategii Total War Rome II *), vznikl by při troše štěstí film, stejně legendární, jak například trilogie Pána prstenů.

    * názorná ukázka:
    https://www.youtube.com/watch?v=z9EDgYqjsD8

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Derek Jacobi (Klaudius z "Ja, Klaudius") ma v tomhle filmu malou roli vzpurneho senatora.

      Vymazat
    2. Rozumím. Přiznám se pane, že jsem si "jej" teď musel "vygooglit", kdy je dobře, že je stále živ, již je to dědeček a mne i kvůli masce, přišel stár již v seriálu. Ach ten herecký koncert napříč TV seriálem:
      Patrick Stewart a jeho fantasticky zahraná ZÁPORNÁ role Sejana,
      John Hurt jako Caligula (viz tanec Svítání), jenž těžko bude kdy překonán, John Rhys-Davies ve vedlejší a přesto výrazně roli Macra,
      Brian Blessed ve své životní formě jako Augustus a přirozeně Derek Jacobi atd. Pamatuji si jak, snad ještě před rokem 89, co by cca 11letý, jsem hltal každou epizodu.
      Přeji příjemný večer.
      P.s.: V ČR existuje dechberoucí pentalogie:
      https://www.databazeknih.cz/serie/rimske-valky-5874

      Vymazat
    3. Derek Jacobi si hlavně zopakoval tu roli vzpurného senátora Gracchuse z prvního filmu.

      Vymazat
    4. To západoněmecké porno si myslím pamatuji. První díl se jmenoval "Ja, Klaudius [ja, bitte, ja, Klaudius, bitte]", druhý díl se jmenoval "Nein, Messalina [Du nicht, nur Männer erlaubt]".

      Vymazat
    5. Shakespeare stejně jako mnozí další při svojí tvorbě na toto téma vycházel z Plutarcha a jeho paralelních životopisů (u nás vyšlo jako Životopisy slavných Řeků a Římanů).

      Vymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.